Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Turqit vendosin balona të kuq mbi rrënoja, për të nderuar fëmijët që vdiqën nga tërmetet

NULL NULL
19.02.2023 15:44

Vullnetarët në Turqi kanë vendosur tullumbace të kuqe mbi rrënojat e ndërtesave të shkatërruara, për të kujtuar fëmijët që vdiqën nën rrënoja, pas tërmetit shkatërrues të 6 shkurtit.

Të udhëhequr nga fotografi Ogun Sever Okur, ata u ngjitën në rrënojat në Hatay dhe bashkëngjitën balona në tela metalikë që dilnin nga grumbujt e gërmadhave.

Mbi 45,000 njerëz kanë vdekur në Turqinë jugore dhe Sirinë veriore.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.