Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Turisti vdes nga sulmi i elefantit në Parkun Kombëtar të Zambisë (VIDEO)

NULL NULL
03.04.2024 22:15
Turisti vdes nga sulmi i elefantit në Parkun Kombëtar të Zambisë
Turisti vdes nga sulmi i elefantit në Parkun Kombëtar të Zambisë

Në turist amerikan u vra pasi një elefant i tërbuar sulmoi veturën në të cilnën gjendjet në Parkun Kombëtar Kafue në Afrikë.

Elefanti thuhet se u nda nga tufa për të ndjekur automjetin, të cilit iu duke e shtyrë dhe kthyer përmbys.

Sipas shefit ekzekutiv të Wilderness, Keith Vincent, 4 persona kanë marrë lëndime të lehta, një person ka marrë plagë të rënda dhe një amerikan 80-vjeçar ka mbetur i vdekur.

Vincent theksoi se shoferi veturës ngadalësoi shpejtësinë sepse rruga u bllokua nga bimësia.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.