Trupat ruse bombardojnë tetë rajone në Ukrainë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Trupat ruse bombardojnë tetë rajone në Ukrainë

NULL NULL
26.04.2023 13:54
Ukraina

Trupat ruse kanë bombarduar tetë territore në Ukrainë gjatë 24 orëve të fundit, duke vrarë dy persona dhe duke plagosur 16 në rajonin e Kharkiv, thotë Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Zyrtarët ukrainas konfirmuan se trupat ruse përdorën raketat e mbrojtjes ajrore S-300 në sulmin e tyre vdekjeprurës në Kupiansk, Kharkiv, të martën, i cili goditi një muze.

Ushtria ruse ka përdorur në mënyrë të përsëritur S-300, të cilat mbrojtja ajrore e Ukrainës nuk mund t’i kapë, shkruan AlJazeera, transmeton Klankosova.tv