Trupat e të vrarëve në Kumanovë arrijnë në Kosovë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Trupat e të vrarëve në Kumanovë arrijnë në Kosovë (VIDEO)

NULL NULL
22/05/2015

Në orën 4 të mëngjesit të sotëm kanë arritur kufomat e nëntë të vrarëve nga Kosova në konfliktin e fundit në Maqedoni.

Familjarët e të vrarëve kërkuan që edhe njëherë trupave të tyre të iu bëhet autopsia. Këto procedura do të fillojnë menjëherë, transmeton Klan Kosova.

Në pikën kufitare me Maqedoninë dolën edhe kryetarët e komunave të Hanit të Elezit dhe Rahovecit, që thanë se të vrarët duhet të varrosen me nderime kombëtare.

Storie e gazetares Dafina Smajli.

klankosova.tv