'Trulloset' ariu që hëngri bimë halucinogjene (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

‘Trulloset’ ariu që hëngri bimë halucinogjene (VIDEO)

NULL NULL
12/08/2022

Një këlysh ariu i murrmë është shpëtuar nga rojet në një park kombëtar në Turqi, pasi konsumoi një bimë halucinogjene.

Mjalti i çmendur, ose deli bal në turqisht, është një lloj mjalti rododendron të cilën besohet ta ketë konsumuar ariu, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Pamjet tregojnë ariun që duket i trullosur dhe i çorientuar përpara se të dërgohet te një veterinar.