Tropojanja pasuron letërsinë kosovare - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tropojanja pasuron letërsinë kosovare

NULL NULL
14/05/2015

Poetja  Tropojane, Zyra Ahmeti, të enjten e promovoi librin e saj të titulluar “Alfabeti Ynë”.

Në këtë libër, autorja ka shkruar për çdo shkronjë nga një poezi.

Në promovim ishin të pranishëm mysafirë nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia  të cilët librin e vlerësuan si një gjetje shumë të mirë.

Ahmetaj në moshën 19 vjeçe, pësoi një aksident dhe mbeti e paralizuar, por nuk u dorëzua asnjëherë, e për këtë qëndresë e përgëzuan në fjalimet e tyre  edhe ambasadorët që morën pjesë në ceremoninë e promovimit të librit të saj.