Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tri raste të dhunës në familje në Prishtinë

NULL NULL
06.06.2023 08:39

Policia e Kosovës ka njoftuar për tri raste të dhunës në familje në Prishtinë.

Më datë 29.05.2023, është raportuar se i dyshuari kishte përdorur dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij – shtetase e Shqipërisë. Viktima më 05.06.2023 e ka paraqitur rastin si dhe disa fotografi të lëndimeve të shkaktuara nga i dyshuari, transmeton Klan Kosova.

Më 05.06.2023, dy viktimat (nënë e djalë) kosovarë kanë raportuar se i dyshuari (bashkëshorti gjegjësisht prindi) ka ushtruar dhunë psikike ndaj tyre. Viktimat ndjehen të rrezikuar dhe në lidhje me rastin është njoftuar QPS-ja dhe mbrojtësi i viktimave.

Më datë 05.06.2023, viktima kosovare ka raportuar për një mosmarrëveshje me bashkëshortin e saj. Palët e përfshira në rast janë intervistuar. Në konsultim me prokurorin rasti iniciohet si më lartë, rasti vazhdon të hetohet.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.