Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tri opsionet për tatimin në pronë (VIDEO)

NULL NULL
nga Arbëresha Fazliu 31.01.2023 20:48

Tre rekomandime të kryetarit të komunës së Prishtinës, Përparim Rama, për shtyrjen e faljen e një vlere të tatimit në pronë, janë votuar nga kuvendi komunal.

Këto, më pas do i shkojnë për shqyrtimin e vlefshmërisë e propozimit ministrisë së administrimit të pushtetit lokal dhe asaj të financave, njofton Klan Kosova.

Rama ka rekomanduar që vlerësimi i pronave të nis në vitin 2024, qytetarët të paguajnë edhe këtë vit tatimin me vlerën e vitit 2022 dhe qeveria të ua fal qytetarëve 100 eurot e para qytetarëve.

Këto rekomandime janë votuar unanimisht nga këshilltarët komunal.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.