Tri ndeshje nga Ligue 1 në Artmotion, ja orari i transmetimeve të tyre

Tri ndeshje nga Ligue 1 në Artmotion, ja orari i transmetimeve të tyre

NULL NULL
nga Arbon Flugaj 2 months më parë

Përveç La Liga, Coppa Italia dhe MotoGP këtë të diel në kanalet sportive të platformës Artmotion mund të ndiqni edhe tri duele jashtëzakonisht interesante nga Ligue 1 franceze.

Gjithçka nis në ora 13:00 me përballjen mes Angers dhe Lyon që transmetohet në Art Sport 1 nën komentimin e Andi Shabanit, për të vazhduar më pas në po të njëjtin kanal me ndeshjen Clermont – Troyes që fillon nga ora 15:00 e aty nën komentimin e Emanuell Sylës mund ta shikoni në aksion lojtarin e përfaqësueses kosovare Elbasan Rashani.

Krejt në fund, me fillim nga ora 20:45, do të vijë edhe ndeshja mes Marseille dhe Bordo e cila do të transmetohet në Art Sport 2 dhe do të komentohet nga Jon Ajeti.