Trepça fiton përparësinë e terrenit, ndeshja e parë luhet në "Minatori" - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Trepça fiton përparësinë e terrenit, ndeshja e parë luhet në “Minatori”

NULL NULL
nga Shpend Spahija 02.05.2023 11:39

Federata e Basketbollit të Kosovës, nëpërmjet rrjeteve sociale ka prezantuar logon e finales së “Play-off”-it.

Në publikimin e videos, FBK shkruan se logo është inspirim nga ylli në logon e federatës dhe flamurin e Kosovës.

Ylli simbolizon edhe ekipin më të mirë të këtij sezoni që në fund shpallet kampion.

Ndeshjet finale ndërmjet Pejes dhe Trepçës fillojnë të mërkurën nga ora 20:00 dhe transmetohen në platformën “Artmotion”.

Ndeshja e parë do të zhvillohet në Mitrovicë, ndërsa skuadra që shënon tri fitore, kualifikohet në finale.


Orari

E mërkurë

20:00 Trepça-Peja

E diel

17:00 Peja-Trepça

11 maj

E enjte

20:00 Trepça-Peja

14 maj

17:00 Peja-Trepça (Finalja IV eventuale)

18 maj

20:00 Trepça-Peja (Finalja V eventuale)

 

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO