Trepça e Peja gjobiten nga FBK-ja - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Trepça e Peja gjobiten nga FBK-ja

NULL NULL
nga Andi Shabani 05.05.2023 18:31

Komisioni i Garave i Federatës së Basketbollit të Kosovës ka publikuar vendimet pas ndeshjes së parë finale, mes Trepçës dhe Pejës.

Masat e shqipëtuara janë si më poshtë:

Alban Veseli (KB Peja) dënohet me 200 Euro, konform nenit 50.1 të Propozicionit të Garave.

Yoram Hadar (KB Peja) dënohet me 50 Euro, konform nenit 50.5 të PG

KB Peja dënohet me 200 Euro, konform nenit 50.5 të PG

KB Trepca dënohet me 400 Euro, konform nenit 49.6 të PG

KB Trepca dënohet me 150 Euro, konform nenit 49.2 të PG

KB Trepca dënohet me 200 Euro, konform nenit 49.10 të PG.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.