Treni e godet një makinë në Gjermani, tre të vdekur - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Treni e godet një makinë në Gjermani, tre të vdekur

NULL NULL
23.04.2023 17:46
gjermania

Një tren goditi një makinë në një vendkalim në Gjermaninë veriore herët të dielën, duke vrarë tre personat që ishin në veturë, tha policia.

Policia tha se treni rajonal goditi makinën me shpejtësi të plotë pranë Neustadt am Ruebenberge, jashtë qytetit të Hanoverit, njoftoi agjencia gjermane e lajmeve Dpa.

Shoferi 22-vjeçar i makinës vdiq së bashku me dy gra që ishin me të në automjet, të moshës 21 dhe 22 vjeç. Në tren ndodheshin 38 pasagjerë dhe katër punonjës të hekurudhës dhe një person u plagos lehtë, shkruan WashingtonPost, transmeton Klankosova.tv.