Tre të vrarë në një fabrikë në ShBA - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tre të vrarë në një fabrikë në ShBA

NULL NULL
10/06/2022

Tre persona u vranë të enjten në një fabrikë në Smithsburg.

Sipas raportimit të mediave amerikane i dyshuari është qëlluar në vendngjarje nga policia.

Columbia Machine është një prodhues i pajisjeve të produkteve të betonit, sipas faqes së tyre të internetit. Smithsburg është rreth 130 kilometra në perëndim të Baltimores.

Ligjvënësi David Trone, tha se ai  është duke e monitoruar situatën.

“Ne jemi duke monitoruar në mënyrë aktive të shtënat në Smithsburg tani dhe zyra jonë është në kontakt me zyrtarët në terren” – tha Trone.

Siç raportohet, Zyra e Byrosë së Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve në Baltimore raportoi se agjentët specialë po e ndihmojnë zyrën e sherifit rreth hetimeve për incidentin.