17:45, 12 Janar 2019

Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi të madh zjarri që ndodhi në një furrë buke në qendër të Parisit.

Dyshohet se shpërthimi u shkaktua nga një rrjedhje gazi, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Ministri i brendshëm francez, Christophe Castaner, ka bërë të ditur se përveç të vrarëve, 10 persona janë në gjendje kritike si dhe 37 të tjerë janë të lënduar më lehtë.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë