Tre të vdekur nga orteku në Itali - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tre të vdekur nga orteku në Itali

NULL NULL
02/03/2017

Tre persona kanë humbur jetën e dy të tjerë ende mbeten të zhdukur si pasojë e një orteku në vendpushimin italian të skive Courmayeur, njofton Klan Kosova.

Përveç viktimave dhe dy të zhdukurve, të paktën tre persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Sipas zyrtarëve policor, skiatorët e plagosur janë goditur nga shkëmbinjtë e rëndë që më pas janë dërguar në spitale për trajtim me ndihmën e helikopterëve, njofton Klan Kosova.