Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tre të lënduar nga sulmi me thikë në një stacion të metrosë në Bruksel

NULL NULL
31.01.2023 00:22

Tre persona janë lënduar gjatë një sulmi me thikë brenda një stacioni metroje në Bruksel, që ndodhet pikërisht poshtë selisë së Komisionit Evropian.

Siç kanë njoftuar autoritetet atje, njëri nga të lënduarit është në gjendje kritike, raporton Euronews, transmeton Klankosova.tv.

I dyshuari, një 30-vjeçar, u arrestua nga policia belge në vendin e ngjarjes.

Derisa kryetari i bashkisë së Brukselit, Philippe Close, përmes një reagimi në Twitter ka thënë se e ka vlerësuar “reagimin e shërbimeve të urgjencës  për arrestimin e shpejtë të autorit”.

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.