Tre karateistë kosovarë akuzojnë federatën: Na lanë pa biletë kthimi në Spanjë

Karateistët kosovarë, Alvin Karaqi, Orges Arifi e Blodin Pakashtica, kanë akuzuar Federatën e Karatesë së Kosovës dhe kanë treguar arsyen pse vendosën t’i bashkohen Shqipërisë. Të lartpërmendurit kanë reaguar përmes një komunikate për media, transmeton Klan Kosova. Ne tre garuesit e Kosovës që ditët e kaluara kemi braktisur Kosovën dhe i jemi bashkuar Shqipërisë me … Continue reading Tre karateistë kosovarë akuzojnë federatën: Na lanë pa biletë kthimi në Spanjë