Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tre drejtorë të QKUK-së japin dorëheqje

NULL NULL
04.05.2015 16:52
Emrush Kryeziu, Syzana Magjuka, Mybera Ferizi janë emrat e tre drejtorëve të cilët kanë dorëzuar dorëheqjet e tyre nga pozicionet respetive në QKUK.

Tre drejtorë të klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës kanë dhënë dorëheqje nga postet e tyre gjatë ditës së sotme.

Emrush Kryeziu, Syzana Magjuka, Mybera Ferizi janë emrat e tre drejtorëve të cilët kanë ofruar dorëheqjet nga pozicionet respektive.

Emrush Kryeziu ishte drejtor i Klinikës së Hematologjisë, Syzana Magjuka ka qenë drejtoreshë e Klinikës së Instituteve si dhe Mybera Myrtezi ishte drejtoreshë e Klinikës së Dermatologjisë.

Dorëheqjen e tre drejtorëve nga klinikat e QKUK-së e ka konfirmuar  edhe zëdhënësja e kësaj qendre, Miranda Qyqalla.

Të njëjtit e bënë këtë veprim ngase zgjodhën Universitetin e Prishtinës, për të vazhduar karrierën e tyre.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.