Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Trangujt janë të rëndësishem për jetë

NULL NULL
23.05.2015 11:02

Trangujt ndihmojnë në trupin e njeriut në ndërtimin e indeve lidhëse të shëndetshme.

Shumë tjerë tregojnë se të pish lëngun e kastravecit kur ke temperaturë ndihmon në uljen e saj. Nëse ke dhimbje të nyjeve vitaminat dhe mineralet ushqyese të kastravecit besohet se e luftojnë acidin urik që shkakton inflamacionin e nyjeve dhe ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve.

Antioksiduesit dhe Vitamina C dhe A në tranguj e bëjnë një ushqim të shkëlqyeshem për psoriasin dhe gjendjet e tjera të lëkurës. Vitaminat karbohidratet dhe materiet ushqyese të shumta që gjenden në tranguj janë burim i mirë natyral për të shtuar energjinë atëhërë kur ndihesh i lodhur.

Duke pasur parasysh të gjitha këto dobi shëndetësore që trangujt i ofrojnë nuk do koment që të konsumosh trangujt sa më shumë aq më mirë për shëndetin tuaj.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.