Tragjedia në shkollën e Teksasit: Sulmuesi i bleu dy pushkë në ditëlindjen e 18-të - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tragjedia në shkollën e Teksasit: Sulmuesi i bleu dy pushkë në ditëlindjen e 18-të

NULL NULL
1 month më parë

18-vjeçari që besohet të ketë hapur zjarr në një shkollë fillore Robb bleu dy pushkë në ditëlindjen e tij të 18-të, tha një senator i shtetit të Teksasit.

Demokrati Roland Gutierrez tha se atij iu tha në një konferencë nga Texas Rangers se i armatosuri bleu dy pushkë nga një dyqan në kontenë Uvalde.

Nga sulmi me armë në shkollë, raportohet të jenë vrarë 19 fëmijë dhe 3 të rritur, transmeton Klankosova.tv.