Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tottenham-City, formacionet e mundshme

NULL NULL
03.05.2015 10:49
MANCHESTER, ENGLAND - NOVEMBER 11: Edin Dzeko of Manchester City scores his team's second goal during the Barclays Premier League match between Manchester City and Tottenham Hotspur at the Etihad Stadium on November 11, 2012 in Manchester, England. (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)
Derbi i Ligës Premier zhvillohet sot në "White Hart Lane" mes Tottenham Hotspur dhe Manchester City.

Derbi i javës do të jetë i vështirë për mysafirët të cilët janë të hendikepuar nga mungesa e Kompany dhe Toure, ndërsa vendësit do të luajnë me formacionin më të mirë.

Formacionet:

Tottenham Hostpur: Hugo Lloris, Eric Dier, Federico Fazio, Jan Vertonghen, Danny Rose, Ryan Mason, Nabil Bentaleb, Erik Lamela, Christian Eriksen, Nacer Chadli, Harry Kane.

Manchester City: Joe Hart, Pablo Zabaleta, Martín Demichelis, Eliaquim Mangala, Gaël Clichy, Fernando, Fernandinho, Jesus Navas, Frank Lampard, David Silva, Sergio Agüero.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.