Torres rikthen fanellën me numrin 9

Torres rikthen fanellën me numrin 9

NULL NULL
6 years më parë
Fernando Torres do të luajë më fanellën më numrin 9 sezonin e ri te Atletico Madrid.

Pas largimit të Mario Mandzukic drejt Juventusit fanella me këtë numër do të kalojë të spanjolli Torres i cili sa ishte në Atletico e barte atë.

Torres sezonin e fundit kur u rikthye te mori numrin 19.

El Nino ka pasur fat me këtë numër edhe kur ka luajtur për Liverpoolin dhe
Chelsean në të kaluarën.

Ndërsa edhe më përfaqësuesen e Spanjës ai nën këtë numër ka shënuar golin e fitores kundër Gjermanisë, në Euro 2008.