Topi i Artë, Jorginho i treti dhe Benzema i katërti (LIVE) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Topi i Artë, Jorginho i treti dhe Benzema i katërti (LIVE)

NULL NULL
29/11/2021

Jorginho ka dalë lojtari i tretë më i mirë në botë për vitin 2021, sipas France Football.

Jorginho arriti që sivjet t’i fitojë dy trofetë më të çmueshëm në Evropë, atë të Ligës së Kampionëve me Chelsea-n, si dhe atë të kampionatit evropian me Italinë.

I dyti doli sulmuesi i Real Madridit Karim Benzema i cili shkëlqeu për Mbretërit, por edhe për Francën në rikthimin e tij të bujshëm.

Ndërsa, i katërti doli bashkëlojtari i Jorginho-s te Chelsea, dhe i Benzema-së te Franca, N’Golo Kante.