Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Top 5 transferimet e janarit në futboll

NULL NULL
nga Shpend Spahija 01.02.2023 07:53

Të martën në mbrëmje është mbyllur afati kalimtar i futbollistëve në ligat e mëdha evropiane, duke qenë ditë e ngjeshur me negociata në mes të klubeve.

Në vazhdim, janë të renditura top 5 transferimet më të mira të muajit paraprak, sipas “Transfermarkt”:

1.Enzo Fernandez nga Benfica tek Chelsea (121 milionë euro),

2.Joao Cancelo nga Manchester City tek Bayern Munich (huazim),

3.Mykhaylo Mudryk nga Shakhtar Donetsk tek Chelsea (70 milionë euro),

4.Cody Gakpo nga PSV tek Liverpool (42 milionë euro) dhe

5.Joao Felix nga Atletico Madrid tek Chelsea (huazim).

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.