Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tom Hollandi i kthehet teatrit

NULL NULL
07.02.2024 18:25
Tom Holland
Tom Holland

Aktori hollivudian, Tom Holland, pritet të luajë rolin e Romeos në teatër.

Raportimet e fundit thonë që ai do të jetë pjesë e vënies në skenë të tragjedisë së Uilliam Shekspirit, Romeo dhe Xhulieta, nga The Jamie Lloyd Company.

Tragjedia do të luhet në Teatrit e Dukës së Jorkut nga 11 maji deri më 3 gusht, dhe do të bëhet nën regjinë e Lloydit.

Hollandi që njihet në masë për rolin e Spider-Manit në gjashtë filmat e fundit për këtë superhero, e kishte filluar aktrimin në skenë, duke e luajtur rolin e protagonistit në Billy Elliot The Musical në teatrin e Victoria Palace në Londër.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme