Tollovi në kufi, pesë orë pritje në Merdare (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tollovi në kufi, pesë orë pritje në Merdare (VIDEO)

NULL NULL
08/08/2015

Mërgimtarët që nëpër Serbi duhet të kthehen në vendet ku jetojnë, nuk mund ta kalojnë kufirin pa qëndruar për disa orë në radhë në pikën kufitare të Merdares.

Njëjtë u kishte ndodhur edhe kur erdhën në Kosovë, njofton Klan Kosova.

Këto pritje janë të padurueshme për ta.

Edhe Policia e Kosovës ka konfirmuar se në mesditë këtu në Merdarë, pritjet kanë zgjatur deri në 5 orë e gjysmë, derisa në pikat tjera ka pasur më pak tollovi.

Ndërkohë, kolona të gjata janë krijuar edhe rrugëve të Serbisë.

Siç njoftohet kolonat më të gjata po bëhen në pikën kufitare Batrovci, midis Serbisë dhe Kroacisë, por edhe në atë në Horgosh, ndërrimin kufitar Serbi-Hungari.

Kronikë nga Flutra Nushi.