Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tjetërsuan pronën e shtetit, ndiqen penalisht 13 persona

NULL NULL
16.10.2015 11:38

Agjencia për Kthimin dhe Kompensimin e Pronave ka dorëzuar në Prokurori kallëzimin penal për 13 persona, mes të cilëve edhe ish-zyrtarë të Qarkut të Beratit, me akuzën e tjetërsimit të pronës shtetërore.

Bëhet fjalë për një pronë shtetërore që shkon deri në 747 hektarë në Komunën Meldovë.

Sipas AKKP-së, ish-kreu i Këshillit të Qarkut të Beratit, ish-sekretari i Komunës së Meldovës dhe ish-kryetari i Këshillit të Komunës Meldovë kanë ndërhyrë përmes dokumenteve të falsifikuara për të tjetërsuar pronën shtetërore duke ia kaluar në mënyrë të paligjshme personave privatë, raporton Top Channel.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.