Tiranë, tregtarët në protestë kundër presionit të tatimeve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tiranë, tregtarët në protestë kundër presionit të tatimeve

NULL NULL
10/11/2015

Për më shumë se një orë qindra tregtarë të vegjël protestuan kundër gjobave, në tregun pranë Medresesë dhe në tregun çam, në Tiranë.

Tregtarët kundërshtuan aksionin e tatimeve me arsyetimin se kanë qenë nën presion të vazhdueshëm nga tatimorët. Gjobat, sipas tregtarëve variojnë nga 500 mijë deri në 1 milion lekë.

Protesta e tregtarëve është zhvilluar edhe përballë selisë së Partisë Socialiste./Lapsi