Tirana mbledh 6 kryeministra - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tirana mbledh 6 kryeministra

NULL NULL
28/05/2015

Edhe sot do të vazhdojë Forumi Rajonal Ekonomik i Vjenës, në Tiranë i cili zhvillohet në kuadër të përmbylljes së kryesimit nga Shqipëria të presidencës së SECCP.

Në këtë forum do të jenë kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ai i Malit të Zi Milo Gjykanoviç, kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski, dhe ai i Bosnje Hercegovinës Denis Zvizdiç.

Forumi Ekonomik i Vjenës është themeluar në vitin 2004 si një platformë për promovimin e bashkëpunimit ekonomik mes vendeve të Adriatikut dhe Detit të Zi.