Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tirana bëhet me muralin e Lionel Messit (FOTO)

NULL NULL
nga Jon Ajeti 30.05.2023 15:56

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana tash e tutje do ta ketë të vizatuar muralin e futbollistit më të mirë në botë.

Artisti me famë botërore Maximiliano Bagnasco është duke e realizuar portretin e Lionel Messit në një nga ndërtesat e kryeqytetit shqiptar.

Argjentinasi vizatimin e bashkëkombasit të tij në kuadër të festivalit “Mural Fest Tirana”. Në Itali, Bagnasco njihet për muralin e tij të  Maradonës që e ka realizuar në Napoli

Muralja e Lionel Messi në Tiranë do të gjindet të në rrugën e konviketet tek Farmacia 10.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.