15:44, 13 Mars 2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka njoftuar këtë të martë se ka shkarkuar nga detyra e Sekretarit të Shtetit, Rex Tillerson.

Një largim prej kësaj pozite i Tillerson është përfolur tash e sa muaj, ku dhe është thënë se nuk i ka punët mirë me të parin e shtetit.

Tillerson, shkruan CNN, se nuk ka folur me Trump dhe që nuk i di arsyet e shkarkimit, përcjell Klan Kosova.

Trump, me të njoftuar se ka shkarkuar Trump, ka dhënë emrin e personit që do ta zëvendësojë atë, që është Mike Pompeo.

Konkurs Pune

Lexo më shumë