Tifozi shqiptar u fut në fushë duke qarë për t'ia kërkuar fanellën futbollistit të Chelseat - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tifozi shqiptar u fut në fushë duke qarë për t’ia kërkuar fanellën futbollistit të Chelseat

NULL NULL
08.03.2023 10:30

Një vogëlush shqiptar ka hyrë në fushë të martën mbrëma pas përfundimit të ndeshjes Chelsea-Borussia Dortmund.

Edhe pse skuadra e tij e preferuar Chelsea, arriti të kualifikohej në çerekfinale të Champions League, kjo duket se nuk i mjaftoi atij.

Vogëlushi Brenden Mesi, duke qarë ia kërkoi fanellën futbollistit të tij të pëlqyer, Enzo Fernandez.

Ky moment u bë viral dhe fotografitë e çunit shqiptar po bëjnë xhiron në rrjet.

“Blutë e Londrës” triumfuan ndaj “milionerëve” gjerman me rezultat 2:0, duke kaluar tutje në garën më prestigjioze të futbollit evropian.

Golat për klubin anglez, i realizuan Raheem Sterling dhe Kai Havertz/ Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.