Tifozët holandez mësojnë të shajnë në shqip (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tifozët holandez mësojnë të shajnë në shqip (VIDEO)

NULL NULL
1 month më parë

Atmosferë e zjarrtë ka mbretëruar sot rrugëve të Tiranës, ku sonte me fillim nga ora 21:00 në “Air Albania”, do të luhet finalja e “Conference League” në mes të ekipit holandez Feyenoord dhe Romës.

Mijëra tifozë të të dyja skuadrave u “dyndën” në kryeqytetin shqiptar.

Shumë nga ta kishin filluar të mësonin edhe disa fjalë në gjuhën shqipe.

E disa edhe të shanin në shqip.

Një tifoz e shan drejtpërdrejt gazetarin e Ora News.

Ky moment është bërë viral në rrjetet sociale.