Thuajuni lamtumirë periodave të çrregullta me këtë ilaç bimor - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Thuajuni lamtumirë periodave të çrregullta me këtë ilaç bimor

NULL NULL
02/12/2021

Nga problemet e shumta menstruale, me të cilat përballen gratë, sasia e vogël e menstruacioneve mund të çojë në stres dhe shqetësim.

Në raste të tilla padyshim se duhet të konsultoheni me ekspertët, por ekziston edhe një ilaç i thjeshtë në shtëpi, që mund të jetë zgjidhje për çrregullimet menstruale dhe dhimbjet gjatë tyre.

Sipas trajneres së yogës Juhi Kapoor, mund të provoni një ilaç çaji bimor me fara, transmeton Klankosova.tv.

“Shumë herë, gratë përballen me perioda të pakta dhe kjo mund të shkaktojë stres dhe çekuilibrim hormonal. Megjithatë, mund të përpiqeni ta zgjidhni këtë me një ilaç të thjeshtë shtëpiak të një çaji bimor”, u shpreh ajo.

Ajo tregoi se këtë ilaç mund ta përgatitni duke vendosur një lugë gjelle fara, dy gota ujë, t’i zieni, t’i bashkoni dhe më pas t’i kulloni.

Gjysmën e kësaj sasie duhet ta pini në mëngjes, gjysmën tjetër në mbrëmje.