Thaçi: Uroj qytetarët e Kosovës për procesin e liberalizimit të vizave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Thaçi: Uroj qytetarët e Kosovës për procesin e liberalizimit të vizave

NULL NULL
18/12/2015

Ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi ka shkruar në një postim në llogarinë e tij në Facebook se Komisioni Evropian para pak çastesh ka miratuar raportin pozitiv për progresin mbi liberalizimin e vizave edhe për Kosovën.

“Ky vlerësim i Komisionit Evropian ndodhi pas implementimit pothuajse në tërësi të kritereve demokratike”

“Kosova është zotuar t’i kryej të gjitha obligimet që dalin nga procesi i zbatimit të liberalizimit të vizave”

“Uroj qytetarët e Republikës së Kosovës për procesin e liberalizimit të vizave dhe falënderoj partnerët tanë evropian për vlerësimin pozitiv’ ka shkruar ai, transmeton Klan Kosova.