17:38, 12 Shtator 2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është duke vazhduar vizitën e tij zyrtare në Japoni.

Ai sot ka takuar Kryetarin e Kuvendit të këtij shteti, Tadamori Oshima, transmeton Klan Kosova.

“E falënderova për përkrahjen e vazhdueshme të Japonisë për Kosovën në dy dekadat e fundit”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

“Veçanërisht për procesin e shtetndërtimit dhe forcimin e subjektiviteti ndërkombëtar”.

Konkurs Pune

Lexo më shumë