20:55, 15 Prill 2019

Presidenti Hashim Thaçi sot ka shkuar në zyrën e presidentin të Këshillit Europian, Donald Tusk.

Ai atje ka biseduar për situatën politike në vend dhe perspektivën europiane, njofton Klan Kosova.

Thaçi në takim tha se shfaqi pakënaqësi për mos liberalizim të vizave.

Kronikë nga Besnik Tahiri

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë