Thaçi: Pa Mitrovicë dhe Gazivodë, Kosova nuk ka kuptim - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Thaçi: Pa Mitrovicë dhe Gazivodë, Kosova nuk ka kuptim

NULL NULL
06/09/2018

Presidenti Hashim Thaçi në Konferencën e Pestë të Ambasadorëve ka ripërsëritur  se me Serbinë do të bëhet demarkacioni dhe se nuk ka as shkëmbim territoresh dhe as ndarje, njofton Klan Kosova.

“Pa Mitrovicë dhe pa Gazivodë, Kosova nuk ka kuptim , andaj ju ambasador thuajen këtë në krejt botën’, tha ai.

Kreu i shtetit mes tjerash tha se marrëveshja me Serbinë nuk ka kuptim nëse kjo e fundit nuk e njeh Kosovën.

Ai edhe njëherë ka thënë se Lugina e Preshevës do t`i bashkohet Kosovës, njofton Klan Kosova.