Thaçi në Ditën e Eksodit: Serbia ka lartësuar fajtorët dhe drejtësia ndërkombëtare ka heshtur - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Thaçi në Ditën e Eksodit: Serbia ka lartësuar fajtorët dhe drejtësia ndërkombëtare ka heshtur

NULL NULL
16/04/2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në Ditën e Eksodit të shqiptarëve të Kosovës se drejtësia ndërkombëtare ka heshtur para të bëmave të Serbisë.

“21 vjet më parë mbi një milion shqiptarë ishin të detyruar që të largoheshin nga Kosova. 11 mijë civilë dhe 1 mijë e 300 fëmijë janë vrarë, 20 mijë gra janë dhunuar dhe janë kryer 400 maskara nga Serbia”, ka shkruar ai në Twitter, transmeton Klan Kosova.

“Përkujtojmë të gjithë ata”.

“Fajtorët ende janë të lirë dhe Serbia i ka lartësuar si heronj, përderisa drejtësia ndërkombëtare qëndron e heshtur”.