Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Teuta Sahatqija braktis LDK’në, emërohet Konsulle e Kosovës në New York

NULL NULL
05.05.2015 17:31
Pas një shërbimi shumëvjeçar në institucionet e Kosovës, Teuta Sahatqija deputete e LDK-së, pritet ta ndryshojë postin

Teuta Sahatqija do të braktisë politikën e vendit për të kaluar në diplomaci, bën të ditur Klan Kosova.

Në emisionin Info Magazine, në Klan Kosova, gazetari Kushtrim Sadiku ka bërë të ditur se Nënkryetarja aktuale e Lidhjes Demokratike pritet të emërohet Konsulle e Kosovës në New York, në vend të Vlora Çitakut, e cila pritet të jetë ambasadore.

 

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.