Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tetë filmat e Majit

NULL NULL
09.05.2015 12:46

Kritikët i kanë përzgjedhur disa nga filmat të cilët duhet t’i shohim në muajin Maj.

 

Far from the Madding Crow

Në Anglinë Viktoriane, kokëforti dhe i pavaruri Bathsheba Everdene atraktoi 3 shoqërues të ndryshem: Gabriel Oak, një fermer deleje, Frank Troy një rreshter të pamatur, dhe William Boldwood një bachelor i begatë dhe i pjekur.

p02q5wn0

 

Tomorrowland

Lidhur nga një fat i përbashkët, një tinejxher dhe një ish-gjeni shpikës, shpërtheu me një kuriozitet shkencor dhe filloi një mision për të nxjerrë në dritë sekretet e një vendi diku në kohë dhe hapësirën qe ekziston në kujtesën e tyre kolektive.

p02q5wkp

 

Mad Max, Fury Road

Në një shkretëtirë të zymtë ku njerëzimi është shkatërruar, dy rebel ka mundësi të rivendosin rendin. Max, një njeri i veprave dhe jo fjalëve, dhe Furiosa një grua e veprave e cila është duke u munduar për të kthyer atë vend sikur vendi i fëmijëris së saj.

 

p02q5wg1

 

I am a big bird

Caroll Spinney ka qenë Zogu i Madh(Big Bird) i Seasame Street dhe Oscar the Grouch(karakteri i programit televiziv Sesame Street) që nga viti 1969, në moshën 78 vjeqare, ai nuk e ka qellim të ndalet.

p02q5wq7

 

Spy

Disa analist vullnetar të CIA-s nisen fshehtësisht për të depërtuar në botën e një tregtari armesh vdekjeprurëse, dhe për të parandaluar fatkeqësi djallëzore globale.

p02q5wyd

 

Good Kill

Një njeri familjar fillon të vë në pikëpytje etiken e punës së tij si një pilot që komandon një avion pa pilot.

p02q5wv8

 

When Marnie was there

Një vajzë e re është dërguar në nje fshat për arsye shëndetësore, ku ajo takon një mikeshë pak a shumë në formë të Marniet, një vajzë e re flokëverdhë. Se miqësia bëhet më e fortë, është e mundur që Marnie ka lidhje më të ngushtë me protagonistin sesa që mund të presim.

p02q5wcr

 

Slow West

‘Slow West’ shoqëron një 16 vjeçar në nje udhëtim përmës kufirit të Amerikës së shekullit 19 në kërkim të një vajze qe e dashuron, i shoqëruar nga një udhëtar misterioz Silas.

p02q5w84

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.