Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Terry në ekipin e trajnerëve të Leicester City

NULL NULL
nga Shpend Spahija 11.04.2023 07:50

Klubi i Leicester City ka konfirmuar të hënën në mbrëmje se Dean Smith është caktuar trajner i ri i klubit.

“Ky emërim do të thotë rikthim i Craig Shakespeare në bankën e Leicester City. Krahash tij në ekipin e trajnerëve do të përfshihet edhe ish kapiteni i Anglisë, John Terry”, shkruan një njoftimin e Leicester.

Klubi nga Premier League një javë më parë shkarkoi nga pozita e trajnerit Brendan Rodgers pas humbjes 2-1 nga Crystal Palace, disfatë që i dërgoi në zonën e rënies nga elita e futbollit anglez.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.