Tërmeti në Turqi: Pamje të ndërtesave të shkatërruara (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tërmeti në Turqi: Pamje të ndërtesave të shkatërruara (VIDEO)

NULL NULL
06.02.2023 09:45

Një tërmet me magnitudë 7.8 goditi Turqinë juglindore, duke shkatërruar ndërtesa dhe duke vrarë shumë njerëz.

Tërmeti, i cili goditi Gaziantepin herët të hënën, u raportua të ishte 10 kilometra i thellë  dhe la mbi 500 të vdekur në Turqi dhe Siri.

Lëkundjet u ndjenë deri në kryeqytetin e Turqisë, Ankara dhe në vendet fqinje.

Në linkun e mëposhtëm mund të shihen shkatërrimet që la pas tërmeti shkatërrues.

https://www.bbc.com/news/av/world-europe-64534048