Tërmeti i shkakton dëme kalasë së Gaziantepit në Turqi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tërmeti i shkakton dëme kalasë së Gaziantepit në Turqi

NULL NULL
06.02.2023 12:00

Tërmeti në Turqi ka shkaktuar dëme edhe në pikat turistike.

Në Gaziantep është dëmtuar kalaja e cila u ndërtuar për herë të parë gjatë shekullit të parë dhe të dytë.

Më poshtë i keni disa imazhe të kalasë, e cila ishte në përdorim gjatë kohës romake, dhe tani shërben si muze, shkruan The Guardian, transmeton Klankosova.tv.

Nga tërmeti i sotëm thuhet se të vdekur deri tani kanë mbetur mbi 1,200 persona.