Tërmeti 7.5 ballësh lëkund Perunë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tërmeti 7.5 ballësh lëkund Perunë

NULL NULL
28/11/2021

Një tërmet me magnitudë 7.5 ballë të Rihterit ka goditur Perunë herët në mëngjesin e së dielës.

Epiqendra e tërmetit u raportua në rajonin e Amazonas, por u ndje edhe në kryeqytetin Lima dhe qytete të tjera fqinje.

Tërmeti kishte një thellësi të regjistruar prej 112 km, sipas Qendrës Kombëtare të Sizmologjisë të Perusë

Nuk është raportuar ende për dëme të mëdha apo alarme për cunami, raporton CNN, transmeton Klankosova.tv.

Më herët të dielën, një tërmet me magnitudë 5.2 goditi vendin me epiqendër në El Callao, Lima.