Tërmet në Shqipëri, dridhjet ndihen edhe në Kosovë

Tërmet në Shqipëri, dridhjet ndihen edhe në Kosovë

NULL NULL
1 week më parë

Një tërmet me magnitudë 4.8 shkallë të Rihterit ka ndodhur para pak minutave në Shqipëri.

Sipas Qendrës Sizmologjike për Evropë dhe Mesdhe, epiqendra e tërmetit ishte disa kilometra nga qyteti i Pukës, njofton Klankosova.tv.

Dridhjet e tokës janë ndier edhe në disa qytete të Kosovës si Pejë, Prishtinë dhe Prizren.