9:34, 19 Janar 2020

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës rihter ka goditur një ishull të Greqisë para disa orësh.

Epiqendra e tërmetit ka qenë gjashtë kilometra larg nga Valsamáta, 15 kilometra larg nga Argostólion, 95 kilometra larg nga Pátra, dhe 269 kilometra larg Athinës, transmeton Klan Kosova.

Lëkundet janë ndjerë për disa sekonda dhe nuk raportohet për persona të vdekur apo të lënduar.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë