Teravitë e nisin muajin e shenjtë të Ramazanit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Teravitë e nisin muajin e shenjtë të Ramazanit (VIDEO)

NULL NULL
22.03.2023 20:57

Me faljen e namazit të teravive dhe me ngrënien e syfyrit pas mesnate fillon muaji i shenjtë i Ramazanit për besimtarët myslimanë.

Besimtarët ritualin e teravive që bëhet pas ngrënies së Iftarit do ta bëjnë edhe përgjatë 28 ditëve të tjera, përpos natës së fundit të Ramazanit, atë të Fitër Bajramit.

Sonte në xhaminë e çarshisë në Prishtinë kanë shkuar një numër i madh i qytetarëve për të falur teravitë, pasi ky objekt fetar ishte në rinovim për shumë kohë./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS