Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tentoi t’i ikte policisë, në Leposaviq kapet serbi me mbi 20 mijë euro mall kontrabandë

NULL NULL
06.06.2023 22:07
kontrabanda, veri

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë patrullimit në brezin kufitar mes Kosovës e Serbisë, kanë vërejtur një kombi që dyshohej se kishte shfrytëzuar rrugën e cila s’ishte e autorizuar për kalim kufiri.

Sipas njoftimit, policia ka tentuar ta ndal duke ndezur rotacionin, por i njëjti nuk është ndalur dhe ka tentuar t’i ikë policisë deri në hyrje të Leposaviqit, ku është arritur që policia ta ndaloj automjetin të cilin e voziste një serb.

“Gjatë realizimit të kontrollimit është konstatuar se në automjet (kombi) transportoheshin mbi 3700 kilogram mish të ndryshëm, në vlerë mbi 20 mijë euro dhe nuk kishte asnjë dokument mbi prejardhjen e mallit”, thuhet në njoftimin e policisë, transmeton Klankosova.tv.

Më tej, bëhet e ditur se automjeti i është dorëzuar autoriteteve kufitare në Leposaviq për të vazhduar me procedurat tutje.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.