Tensionohet gjendja në Kakavijë dhe Kapshticë: Emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë (VIDEO)

Tensionohet gjendja në Kakavijë dhe Kapshticë: Emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë (VIDEO)

NULL NULL
10 months më parë

Para ditësh kryeministri i Shqipërisë Edi Ramaa, ka vendosur masën drastike për të bllokuar totalisht kufirin duke mos lejuar askënd që të hyjë në shtetin shqiptar.

Dhjetëra persona kanë mbetur të bllokuar në Kakavijë dhe Kapshticë pasi pala shqiptare nuk i lejon që të hyjnë në vend, njofton Top-Channel përcjell Klan Kosova.

Situata në Kapshticë është tensionuar pasi emigrantët kanë bllokuar rrugën dhe nuk lejojnë as kampionat që të kalojnë.